FILTR MAGNETYCZNY 3/4 DN20 Zobacz większe

FILTR MAGNETYCZNY 3/4 DN20

IFM 20/G

Nowy produkt

Filtr zabezpiecza kotły gazowe wyposażone w nowe pompy elektroniczne 

Więcej szczegółów

105,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr magnetyczny składa się z kadłuba, pokrywy, wkładu siatkowego, wkładu magnetycznego, uszczelek i elementów złącznych. Kadłub i pokrywa wykonane są jako odlewy z żeliwa Zł 250, żeliwa sferoidalnego Zs 50007 lub z mosiądzu krzemowego MK-80. Filtry wykonywane z mosiądzu posiadają gwintowane przyłącza kadłuba. Wkład magnetyczny to stos ułożonych współosiowo na mosiężnym trzpieniu pierścieniowym magnesów ferrytowych, oddzielonych od siebie przekładkami. Grubość przekładek jest równa grubości magnesów, a ich średnica zewnętrzna jest mniejsza od średnicy magnesów. Taka konstrukcja stosu umożliwia podział obszaru roboczego na dwie części: - obszar indukowania momentu dipolowego, znajdujący się na zewnątrz obwodu magnesów - obszar pułapkowania magnetycznego, znajdujący się miedzy biegunami magnesów Wkład magnetyczny zajmuje położenie centryczne wewnątrz wkładu siatkowego. Wkład siatkowy wykonany jest z siatki nierdzewnej o gęstości od 100 do 600 oczek/cm˛, osłoniętej blachą perforowaną w przypadku IFM/K lub szkieletem z tarmanidu dla IFM. 
ZASADA DZIAŁANIA:
Działanie filtrów magnetycznych typu IFM polega na dwuetapowym oczyszczaniu wody przepływającej przez filtr: mechanicznym i magnetycznym. Strumień wody wpływający do wnętrza filtru kierowany jest do przestrzeni oddziaływania pola magnetycznego. Stos magnetyczny wytwarza pole rzędu 0,1 T na zewnątrz obwodu magnesów, które powoduje przyciąganie produktów korozji. Między magnesami, w tzw. pułapkach magnetycznych, gdzie pole jest silniejsze - rzędu 0,5 T następuje wychwytywanie drobin szlamu magnetycznego, rozproszonych w wodzie. Zanieczyszczenia, które nie są podatne na oddziaływanie pola magnetycznego oddzielane są w sposób mechaniczny na siatce filtracyjnej.
MONTAŻ:
Filtry magnetyczne należy montować na rurociągach tak, aby kierunek przepływu wody był zgodny ze strzałką odlaną na kadłubie, a pokrywa znajdowała się na dole filtra. Filtry mogą być montowane na rurociągach poziomych i pionowych. 
EKSPLOATACJA :
Po zamontowaniu i uruchomieniu filtr magnetyczny nie wymaga żadnej obsługi z wyjątkiem okresowego czyszczenia wkładu siatkowego i magnetycznego. Po wyłączeniu filtra z układu należy odkręcić pokrywę od kadłuba, zdjąć pokrywę wraz z wkładem magnetycznym i wyjąć wkład siatkowy. Wkład siatkowy oczyścić mechanicznie i opłukać pod strumieniem wody. Sprawdzić czy nie jest zdeformowane i przerwane sito. Sprawdzić stan techniczny uszczelek. W przypadku uszkodzeń należy wymienić wkład siatkowy i uszczelki. Czyszczenie wkładu magnetycznego należy przeprowadzić szczotką pod strumieniem wody, podczas czyszczenia nie należy demontować z pokrywy wkładu magnetycznego. Wkład magnetyczny należy chronić przed silnymi uderzeniami mechanicznymi. Oczyszczone i poprawne pod względem technicznym elementy filtra należy zmontować w odwrotnej kolejności. 
Filtry IFM zaleca się stosować:
*przed pompami,
*przed armaturą kontrolno-pomiarową i regulacyjną
*przed magnetyzerami -w celu ochrony stosu magnetycznego przed osadami ferromagnetycznymi, zakłócającymi pracę urządzenia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

FILTR MAGNETYCZNY 3/4 DN20

FILTR MAGNETYCZNY 3/4 DN20

Filtr zabezpiecza kotły gazowe wyposażone w nowe pompy elektroniczne