FILTR MAGNETYCZNY 3/4 DN20 Zobacz większe

FILTR MAGNETYCZNY 1" DN25

CA/FMS-25

Nowy produkt

Filtr nowe pompy elektroniczne 

Więcej szczegółów

Zamówienie telefoniczne

Masz pytania? Zostaw nam swój numer a my oddzwonimy do Ciebie.

76,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr siatkowy do wody z wkładem magnetycznym, siatka filtra 40 otworów/cm²


ZASADA DZIAŁANIA:
Działanie filtrów magnetycznych  polega na dwuetapowym oczyszczaniu wody przepływającej przez filtr: mechanicznym i magnetycznym. Strumień wody wpływający do wnętrza filtru kierowany jest do przestrzeni oddziaływania pola magnetycznego. Stos magnetyczny wytwarza pole rzędu 0,1 T na zewnątrz obwodu magnesów, które powoduje przyciąganie produktów korozji. Między magnesami, w tzw. pułapkach magnetycznych, gdzie pole jest silniejsze - rzędu 0,5 T następuje wychwytywanie drobin szlamu magnetycznego, rozproszonych w wodzie. Zanieczyszczenia, które nie są podatne na oddziaływanie pola magnetycznego oddzielane są w sposób mechaniczny na siatce filtracyjnej.
MONTAŻ:
Filtry magnetyczne należy montować na rurociągach tak, aby kierunek przepływu wody był zgodny ze strzałką odlaną na kadłubie, a pokrywa znajdowała się na dole filtra. Filtry mogą być montowane na rurociągach poziomych i pionowych. 
EKSPLOATACJA :
Po zamontowaniu i uruchomieniu filtr magnetyczny nie wymaga żadnej obsługi z wyjątkiem okresowego czyszczenia wkładu siatkowego i magnetycznego. Po wyłączeniu filtra z układu należy odkręcić pokrywę od kadłuba, zdjąć pokrywę wraz z wkładem magnetycznym i wyjąć wkład siatkowy. Wkład siatkowy oczyścić mechanicznie i opłukać pod strumieniem wody. Sprawdzić czy nie jest zdeformowane i przerwane sito. Sprawdzić stan techniczny uszczelek. W przypadku uszkodzeń należy wymienić wkład siatkowy i uszczelki. Czyszczenie wkładu magnetycznego należy przeprowadzić szczotką pod strumieniem wody, podczas czyszczenia nie należy demontować z pokrywy wkładu magnetycznego. Wkład magnetyczny należy chronić przed silnymi uderzeniami mechanicznymi. Oczyszczone i poprawne pod względem technicznym elementy filtra należy zmontować w odwrotnej kolejności. 

Filtry  zaleca się stosować:
*przed pompami,
*przed armaturą kontrolno-pomiarową i regulacyjną
*przed magnetyzerami -w celu ochrony stosu magnetycznego przed osadami ferromagnetycznymi, zakłócającymi pracę urządzenia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

FILTR MAGNETYCZNY 1" DN25

FILTR MAGNETYCZNY 1" DN25

Filtr nowe pompy elektroniczne 

Produkty powiązane